#

Postaw na wirtualny serwer i przyspiesz rozwój firmy

autor: Daria

| 2024-10-29 12:12:00

Wirtualny serwer w e-Pulpit24 powstał po to, aby umożliwić Twojej firmie zdalny dostęp do danych i aplikacji, bez potrzeby inwestowania w fizyczne serwery. To rozwiązanie pozwala na pracę z dowolnego miejsca na świecie, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo danych. W artykule wyjaśnimy, dlaczego wirtualny serwer jest idealnym narzędziem do zarządzania infrastrukturą IT w nowoczesnym przedsiębiorstwie.

Zdalny dostęp do firmowych zasobów? Wirtualny serwer to idealne rozwiązanie

Dostęp do wirtualnego serwera z dowolnego miejsca na świecie to kluczowa funkcjonalność, która znacząco zwiększa efektywność pracy zdalnej. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy korzystają z firmowych aplikacji, plików i zasobów bez względu na lokalizację, w której się znajdują To sprawia, że realizowanie zadań zdalnie staje się równie płynne i wygodne jak praca w biurze. Użytkownicy mają dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do efektywnej pracy, co eliminuje tradycyjne bariery związane z lokalizacją.

Dzięki wirtualnemu serwerowi rośnie również mobilność pracowników, Dzięki wirtualnemu serwerowi rośnie również mobilność pracowników, co przekłada się na większą elastyczność w organizacji pracy. Możliwość reagowania na bieżące potrzeby firmy z dowolnego miejsca na świecie umożliwia szybsze podejmowanie decyzji i realizowanie projektów. Pracownicy zyskują większą swobodę, co często skutkuje wzrostem ich produktywności i lepszym zbalansowaniem pracy z życiem prywatnym. Work-life balace, bo tak nazywa się ta koncepcja, oznacza optymalne zarządzanie czasem pracowników. To przekłada się na ich większą motywację i produktywność. Jednocześnie zmniejsza się wypalenie zawodowe i absencja. Jak to wpływa na firmę? Przedsiębiorstwo efektywnie funkcjonuje niezależnie od warunków zewnętrznych.

Monitoruj dostęp pracowników i zyskaj pewność pełnego bezpieczeństwa danych

Monitoruj dostęp pracowników i zyskaj pewność pełnego bezpieczeństwa danych

Obecnie, firmy muszą skutecznie zarządzać dostępem pracowników do poszczególnych zasobów firmowych. To jeden z najważniejszych sposobów na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wrażliwych danych klientów


Monitorowanie dostępu pozwala na kontrolę tego, kto i kiedy korzysta z serwerów. Takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko nieautoryzowanego dostępu. To szczególnie ważne, jeśli Twoja firma posiada wiele wrażliwych danych np. informacje o klientach biura rachunkowego. Pełna kontrola nad danymi zwiększa ich bezpieczeństwo. Przejrzystość, którą zapewnia zarządzanie dostępem w wirtualnym serwerze, wspiera efektywne funkcjonowanie firmy. To działanie zapewnia spokój w codziennych operacjach firmy. 

Zabezpiecz dane i uniknij wielkich roszczeń. Oszczędzaj na bezpieczeństwie

Prowadzisz firmę, która ma kontakt z wrażliwymi danymi klientów? Czy Twoja działalność ma wystarczająco dobrą ochronę przed wyciekiem danych? 

Wirtualne serwery to rozwiązanie, które oferuje zaawansowane zabezpieczenia w postaci szyfrowania połączeń, antywirusa oraz monitorowania aktywności 24/7. W ten sposób, Twoja firma minimalizuje ryzyko wycieku wrażliwych danych. To również pozwala na obniżenie składki ubezpieczenia OC, które jest obowiązkowe dla biur rachunkowych. Im lepsza ochrona, tym niższe ubezpieczenie. 

Każda utrata danych prowadzi do spadku zaufania klientów, a później roszczeń. Stąd też wirtualny serwer dba zarówno o bezpieczeństwo Twoich klientów firmy oraz nieskazitelnej reputacji przedsiębiorstwa. 

Dowiedz się więcej na ten temat: Bezpieczeństwo w biurze Rachunkowym: jak chronić dane klientów i spełniać wymogi RODO

Ogranicz wydatki na biuro z wirtualnym serwerem

Prowadzisz firmę i szukasz sposobów na zmniejszenie wydatków? Gdy decydujesz się na wirtualny serwer, unikasz wielu dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem fizycznej infrastruktury biurowej! W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, wirtualne serwery eliminują ukryte opłaty. Takie rozwiązanie pozwala lepszą kontrolę budżetu firmy. Na czym konkretnie oszczędzasz?

1. Zakup fizycznego serwera generuje niekończące się wydatki. 

Przede wszystkim oszczędzasz na zakupie serwera. Jeśli prowadzisz firmę, która ma dostęp do wrażliwych danych klientów, potrzebujesz serwera. Wynika to z faktu na bezpieczeństwo danych oraz ich zgodność z regulacjami prawnymi np. RODO. Zadaniem serwera jest centralizacja i kontrola danych. Ułatwia to kontrolę przed nieautoryzowanym dostępem oraz tworzenie kopii zapasowych. Cena zakupu serwera zaczyna się od 3 000 złotych za podstawowy sprzęt dla małej firmy. Koszt bardziej zaawansowanego sprzętu dla średnich i dużych firm wynosi nawet 50 000 złotych. Sam zakup nie rozwiązuje jednak wszystkich wydatków związanych z samym serwerem.

Dodatkowe koszty tradycyjnego serwera to między innymi:

  • Utrzymanie serwera. Serwer musi posiadać stałe zasilanie oraz chłodzenie, co generuje dodatkowe koszty energii elektrycznej. Ponadto, sprzęt wymaga odpowiedniego środowiska pracy, czyli bezpiecznej i klimatyzowanej przestrzeni. To może generować dodatkowe koszty związane z inwestycją w infrastrukturę.
  • Zarządzanie i konserwacja. Tym zajmuje się wykwalifikowany zespół IT. To oznacza zatrudnienie dodatkowych pracowników lub outsourcing usług IT. Dowiedz się więcej na temat opieki informatycznej. Co więcej, serwer, jak każdy inny sprzęt, wymaga regularnych aktualizacji oraz okresowej wymiany komponentów do płynnej pracy. Do nich zaliczamy takie elementy jak dyski twarde, pamięć RAM czy zasilacze. 
  • Oprogramowanie serwerowe. Wiele systemów operacyjnych (np. Windows Server) wymaga zakupu licencji. W zależności od liczby użytkowników i funkcji, koszt takiego oprogramowania może być znaczący.

W przypadku wirtualnego serwera od e-Pulpit24, powyższe wydatki Cię nie interesują. Twoja firma otrzyma dostęp do firmowych komputerów i danych, które znajdują się na naszym serwerze za pomocą logowania poprzez pulpit zdalny. Cena za jedno takie stanowisko wychodzi 199 zł netto na miesiąc.

2. Mniejsze biuro to mniejszy czynsz

W przypadku wirtualnego serwera w dużym stopniu oszczędzasz na przestrzenii biurowej. Nie potrzebujesz fizycznego serwera na miejscu. To zmniejsza zapotrzebowanie na specjalne miejsce wydzielone w biurze, które będzie służyć za serwerownię. Dzięki temu, zredukujesz powierzchnię biurową. To prowadzi do mniejszych kosztów wynajmu przestrzeni biurowej.

3. Brak kosztów bezpieczeństwa fizycznego.

Serwery fizyczne wymagają dodatkowych środków bezpieczeństwa. Do nich zaliczamy monitorowanie dostępu do serwerowni, systemy antywłamaniowe czy zamki elektroniczne. Wirtualny serwer przenosi te kwestie oraz wszelkie koszty na zewnętrznego dostawcę.

Skalowalność wirtualnego serwera. Płać za to, czego naprawdę używasz

Skalowalność wirtualnego serwera. Płać za to, czego naprawdę używasz

Wirtualny serwer to najlepsze rozwiązanie dla firm, które dynamicznie się zmieniają i rozwijają. Takie przedsiębiorstwo nie musi martwić się o rozbudowę drogiej infrastruktury IT. Z wirtualnym serwerem firma łatwo dodaje i redukuje zasoby takie jak moc obliczeniowa czy przestrzeń dyskowa. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb firmy. W przypadku fizycznego serwera, otrzymujesz to, co kupiłeś na początku. Co ważne, w przypadku wirtualnej wersji płacisz wyłącznie za te zasoby, które faktycznie wykorzystujesz.

Podsumowanie

Wirtualny serwer to nowoczesna i elastyczna technologia, które przewyższa klasyczne rozwiązanie pod wieloma względami. Przede wszystkim, zapewnia zdalny dostęp do firmowych zasobów Umożliwia pracownikom bezpieczną pracę z dowolnego miejsca. Dzięki możliwości monitorowania dostępu użytkowników, zyskujesz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem danych. W ten sposób minimalizujesz ryzyko cyberataków. Zabezpiecz swoje dane i uniknij potencjalnych roszczeń. Jednocześnie oszczędzaj na kosztach związanych z tradycyjnymi zabezpieczeniami IT. Dodatkowo, skalowalność wirtualnego serwera pozwala na płacenie wyłącznie za faktycznie wykorzystane zasoby. Możliwość ograniczenia kosztów związanych z fizycznym biurem sprawia, że to rozwiązanie jest bardzo korzystne.